آموزش ریاضی نوین = new mathedu

می‏توانید برنامه داده شده را دانلود کنید و با استفاده از آن ب م م اعداد مورد نظر خود را در جدول نردبانی ببینید.
نحوه کار به این صورت است که دو عدد مورد نظرتان را یکی یکی در خانه‏ های سفید رنگ ایجاد شده نوشته و سپس کلید " محاسبه ب.م.م" را فشار می‏دهید تا ب م م به کمک یک جدول نردبانی به شما نشان داده شود. اگر قصد داشتید کار را با اعداد دیگری ادامه دهید، کافیست کلید "دوباره " را فشار دهید
 

دانلود


منبع : http://beautymath.epage.ir

 

 


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 14 فروردين 1391برچسب:, توسط امیر

این برنامه درباره جمع و تفریق کسرها پرسش مطرح می کند و پس از پاسخ دادن توسط شما آنرا تصحیح می نماید.

لطفا بعد از دانلود فایل را از حالت فشرده خارج کرده و از آن استفاده کنید.

 دانلود


منبع: http://beautymath.epage.ir


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 14 فروردين 1391برچسب:, توسط امیر

بازی ها


این بازی ها به صورت فایل فشرده می باشد و برای استفاده از آنها بایستی توسط نرم افزار های فشرده سازی مانند winrar یا 7-zip ویا غیره آنها را از حالت فشرده خارج کنید.این نرم افزار را می توانید از همین سایت دانلود کنید.


۱-مخصوص دانش آموزان راهنمایی


هدف صحیح : در این برنامه آموزشی شما با جمع و تفریق بردارها آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که روی محور یک تیر می بینید که نشان دهنده یک بردار است، جمع و تفریق متناظر با آن را وارد کنید. اگر همه پاسخ های شما درست باشد تیر درست وسط هدف می نشیند.     دانلود


نگهبان پایگاه : در این برنامه آموزشی شما جمع و تفریق اعداد صحیح را آموزش خواهید دید، روش کار به این صورت است که، باید مواظب باشید بمب ها به نیروگاه های هسته ای شما اصابت نکند. معیار کسب امتیاز، مدت زمان ماندن شما در بازی و انهدام بمب های بیشتر است. برای تغییر مکان نگهبان پایگاه به سمت چپ و یا راست، باید پاسخ همان سمت را وارد کنید. سپس کلید ENTER را انتخاب کنید. هر انهدام بمب یک امتیاز دارد. برای شلیک به بمب از کلید SPSCE استفاده نمایید. هر ۱۰ شلیک درست باعث سرعت بیشتر سقوط بمب و افزایش امتیاز دارد.         دانلود


جویندگان طلا : در این برنامه آموزشی شما با جمع بردارها آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که از نقطه (۰,۰) شروع کنیدو مختصات یک بردار را وارد کنید. برای دیدن نقطه انتهای بردار دکمه Space را بزنید. با انتخاب دکمه Enter بردار رسم می‏شود. با توجه به جهت های پیکان ها بردار بعدی را رسم نمایید. اگر یکی از علامت ها ناپدید شد به این معنی است که X یا Y را درست وارد کرده اید. آنقدر ادامه دهید تا انتهای بردار به طلای مخفی برخورد کند. شما باید ده قطعه طلا پیدا کنید.         دانلود


راز صندوق : در این برنامه آموزشی شما با جمع اعداد صحیح آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که حاصل جمع دو عدد صحیح را محاسبه و روی پاسخ درست کلیک کنید. اما مواظب باشید چون هر پاسخ نادرست آتش را به صندوق گنج نزدیک می‏کند. فراموش نکنید که سرعت عمل شما بسیار مهم است.        دانلود


غار مبنا : در این بازی آموزشی شما با مبناهای متفاوت نمایش اعداد آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که با کلیدهای جهت‏نما حرکت کنید. تبدیل مبنای پایین صفحه را انجام داده و سفینه را به سمت پاسخ درست هدایت کنید. هر پاسخ درست یک امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی دارد. مراقب زمان هم باشید.    دانلود


سبقت آزاد : در این برنامه آموزشی شما با ضرب و تقسیم اعداد آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که برای حرکت اتومبیل به سمت راست و یا چپ باید به سؤال همان سمت پاسخ دهید، سپس کلید SPACE را فشار دهید.       دانلود


شیرجه صحیح : در این برنامه آموزشی شما با جمع، تفریق، ضرب و همچنین تقسیم اعداد صحیح آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که ابتدا عدد اول را طوری انتخاب کنید که مجموع آنها بر سه بخش پذیر باشد. سپس میانگین آنها را وارد کنید و دکمه اجرا را فشار دهید. شما فقط ۵ دقیقه فرصت دارید.        دانلود


پرواز با بالن : در این برنامه آموزشی شما توان و ضرب اعداد توان دار را آموزش خواهید دید، روش کار به این صورت است که، به سطح بازی، نوشته کنار آن و عبارت نوشته شده روی سبد بالن توجه کن. روی پاسخ صحیح کلیک کنید. مراقب باشید با لیزر برخورد نکنید.      دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 16 اسفند 1390برچسب:, توسط امیر

برای دانلود بازی ها روی اسم بازی ها کلیک کنید و پس از دانلود آنها را از حالت زیپ (فشرده) خارج کرده و بازی نمایید :

 

۱- کسر و تقسیم : با انجام این بازی آموزشی شما مفهوم تقسیم اعداد در ریاضیات و همچنین مفهوم ضرب عدد در کسر را به خوبی درک خواهید نمود. شما تنها کافیست حاصل تقسیم عبارت ریاضی را داخل کادر نوشته و سپس بر روی دکمه تایید کلیک نمایید.

 

۲ - الگویابی اعداد : با انجام این بازی آموزشی شما با مرتب سازی اعداد از بزرگ به کوچک و برعکس آشنا خواهید شد. روش بازی به اینصورت است که شما باید در خانه های خالی اعداد را از کوچک به بزرگ و برعکس مرتب نمایید. برای انجام این کار می توانید برای بررسی و یافتن سریعتر پاسخ ها می توانید از جدول ارائه شده در بازی استفاده نمایید و با کلیک بر روی ستون ها و خانه های دلخواه مسیر مناسب را پر رنگ نمایید.

 

۳ - مضرب ها : با انجام این بازی آموزشی شما کاملاً با مفهوم جدول ضرب و همچنین ضریب اعداد مختلف، آشنا خواهید شد. روش کار به این صورت است که ابتدا بر روی هر یک از اعداد کلیک نموده و سپس کادر های خالی را با اعداد مناسب پر کنید و بر روی دکمه تایید کلیک نمایید.

 

۴-در جستجوی صدف دریایی : با انجام این بازی آموزشی شما کاملاً با مبحث جمع در درس ریاضیات آشنا خواهید شد، روش بازی به این صورت است که ابتدا پاسخ صحیح عبارت ریاضی را در کادر خالی وارد نمایید و سپس بر روی کلید تایید، کلیک نمایید.

 

۵- Algebra - One On One : این نرم افزار یک بازی جالب ریاضی است که جبر و تابع‌ها را با روش جذاب و سرگرم کننده‌ای آموزش می‌دهد. چند روش متفاوت بازی وجود دارد. در اولین روش تابعی مثل y=2x داده می‌شود که مقدار آن باید محاسبه شود. دومین روش بازی، باید تابع مربوط به نمایش‌های داده شده راانتخاب کنید. در روش سوم هم رابطه را باید کشف کرد و هم تصویر مربوط به تابع را پیدا شود. پس از تجربه کافی در هر سطح می‌توان سطح بازی را تغییر و تجربیات بهتری به دست آمورد. ویژگی مهم این بازی لذت بخش بودنان است که بیش از حد خسته کننده و نه خیلی آسان است. برای انجام بازی می توانید از راهنمایی های خود بازی استفاده کنید که زمان نمایش راهنماها توسط خود کاربر تعریف می‏شود. هر کسی که بازی را تا آخرین سطح انجام دهد احتمالاً انیشتن جدیدی خواهدشد.

 

۶- دفاع در آسمان : در این بازی آموزشی شما با مبحث مساحت اشکال در ریاضیات آشنا خواهید شد. روش کار به این صورت خواهد بود که ابتدا باید مساحت شکل ها را وارد نموده و سپس دکمه اجرا یا SPACE را فشار دهید. برای مشاهده شکل بعدی دکمه جدید را فشار دهید. مراقب شلیک هایی که از طرف زمین می شوند باشید.

 

۷- کسر های طلایی : در این بازی آموزشی شما با مبحث ساده کردن کسرها در ریاضیات آشنا خواهید شد. روش کار به این صورت است که ابتدا باید در سطح یک، به هدف مساوی با کسر داخل کادر مشکی شلیک کنید. در سطح دو باید به هدف مساوی با عدد مخلوط داخل کادر مشکی شلیک کنید. فراموش نکنید که شما فقط فرصت ۲۰ شلیک را دارید.

 

۸-قایم باشک : در این بازی آموزشی شما با مبحث تساوی درصدها و کسرها در ریاضیات، آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که ابتدا باید روی برگ ها کلیک کنید تا کسرها و درصدهای مساوی را پیدا کنید. زمان کمتر از ۱۲۰ ثانیه عالی و زمان بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ ثانیه رکورد خوبی است و زمان بین ۱۸۰ تا ۳۰۰ ثانیه متوسط است.

 

۹ - شکار دزدان دریایی : در این بازی آموزشی شما با جمع، تفریق، ضرب و تقسیم اعداد اعشاری در ریاضیات آشنا خواهید شد. روش بازی به این شرح است که ابتدا در سطح یک باتوجه به پاسخ روی علامت (؟) کلیک کنید و عمل ضرب یا تقسیم را انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه های مربوطه ضریب و یا مقسوم علیه را معلوم نمایید و سپس دکمه اجرا را فشار دهید. در سطح دو پاسخ تقسیم را وارد کنید، سپس کلید اجرا را انتخاب کنید.

 

۱۰ - معبد چشم عقاب: در این بازی آموزشی شما با ضرب اعداد صحیح در مبحث ریاضیات آشنا خواهید شد. روش بازی به این شرح است که ابتدا برای دست یابی به گنج معبد چشم عقاب، باید اعداد صحیح را از روی علائم محور شناخته و سپس حاصل ضرب ها را وارد کرده و دکمه مربوطه را انتخاب کنید.

 

۱۱ - سرزمین مین : در این بازی آموزشی شما با جمع اعداد صحیح کسری به کمک محورها در ریاضیات آشنا خواهید شد. منجنیق را در ابتدای بردار و مین را به اندازه طول بردار از آن نقطه حرکت دهید. با استفاده از دکمه های چپ و راست جای مین و دکمه های بالا و پایین جای منجنیق را معلوم کنید. توجه داشته باشید که زمانی اجازه پرتاب دارید که حتماً جای منجنیق درست باشد. سپس برای پرتاب دکمه SPACE را فشار دهید. شما حداکثر برای ۱۰ پرتاب ۵ دقیقه فرصت دارید.

 

۱۲ - فوتبال اعداد اول و مرکب : در این بازی آموزشی شما با اعداد اول و همچنین اعداد مرکب در ریاضیات آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که ابتدا به کمک کلیدهای مکان نما و با قرار دادن مربع قرمز در زیر یا بالای توپ آن را متوقف کنید. سپس با مربع قرمز و باتوجه به عدد هر توپ، آن را به دروازه مربوط به عدد وارد کنید. مراقب سوزنی که به توپ شما نزدیک می شود، باشید. شما فقط ۲۰ توپ و ۵ دقیقه فرصت دارید.


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 16 اسفند 1390برچسب:بازیهای آموزشی راهنمایی, توسط امیر

توسط این نرم افزار می توان با داشتن معادله، خط مربوط به آن را رسم کرد و نیز دارای بازی جذابی میباشد که استفاده عملی از دستگاه مختصات را برای شما فراهم می آورد. همچنین فیلم استفاده از رسم خط راست در زندگی روزمره، در این نرم افزار گنجانده شده است.

 

البته به دلیل بالا بودن سایز این فیلم ها، در این مطلب تنها خود نرم افزار برای دانلود قرار داده شده و فایل فیلم ها در مطالب آینده درج خواهد شد. البته فیلم و صدا ندارد .

این نرم افزار برای دانش آموزان کلاس سوم راهنمایی و اول  دبیرستان  مناسب می باشد.

برای دریافت نرم افزار روی لینک زیر کلیک کنید
منبع : http://mollamath.mihanblog.com

 


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 27 بهمن 1390برچسب:, توسط امیر
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 3 بهمن 1390برچسب:, توسط امیر

در ادامه مطلب مجموعه ای از نرم افزار ها و بازیهای آموزشی فلش را در مقطع راهنمایی خواهید یافت ...

که در صورت تمایل می توانید آنرا را به صورت آنلاین اجرا کرده و یا بعد از دانلود فایل موجود

به صورت آفلاین مورد استفاده قرار دهید .


منبع : 

وبلاگ آقای محمد امامی اصل دبیر ریاضی شهرستان سبزوار


 


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ جمعه 9 دی 1390برچسب:, توسط امیر


برگرفته از سایت شرکت انیاک


به نکات زیر توجه کنید

:


1) نرم افزارهای آموزشی زیر بین یک تا سه بخش اول آنها

رایگان

است. ولی در فایلهای زیر تمامی بخشهای موجود هستند.


2) برای ورود به بخشهای غیر رایگان باید کد وارد کنید.

برای خرید کد وارد این لینک شوید.

3) نرم افزارهای آموزشی زیر بصورت شبیه سازی شده، تصویری به همراه صدا و متن فارسی هستند.


4) این نرم افزارها قابل اجرا بر روی سی دی و هارد دیسک هستند.

5) بعد از خرید و یا داشتن کد خرید ، باید به این لینک  مراجه کرده و شماره 9 رقمی کد خرید و همچنین شماره 9 رقمی آبی رنگ (شماره روی مانیتور بعد اجرا )  را وارد کرده  تا کد فعال سازی 9 رقمی مجموعه به ایمیلتان ارسال گردد . ( داشتن ایمیل ضروری است )

در صورتی که موفق به دانلود نرم افزار آموزشی نشدید با پشتیبان سایت تماس بگیرید.


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 17 آذر 1390برچسب:, توسط امیر

در زیر تعدادی لینک رو می بینید که برای درک بهتر مفاهیم درسی می توانید روی آن کلیک کرده و با بازی درستون رو هم بهتر یاد بگیرید.

بازی انیمیشن دستگاه مختصات ( مخصوصا بچه های سال دوم که درس مختصات تازه شروع می شود.)

بازی برای معادله خط ( مخصوص دانش آموزان سال سوم)

 


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ چهار شنبه 16 آذر 1390برچسب:, توسط امیر
صفحه قبل 1 صفحه بعد
قالب وبلاگ