آموزش ریاضی نوین = new mathedu

می‏توانید برنامه داده شده را دانلود کنید و با استفاده از آن ب م م اعداد مورد نظر خود را در جدول نردبانی ببینید.
نحوه کار به این صورت است که دو عدد مورد نظرتان را یکی یکی در خانه‏ های سفید رنگ ایجاد شده نوشته و سپس کلید " محاسبه ب.م.م" را فشار می‏دهید تا ب م م به کمک یک جدول نردبانی به شما نشان داده شود. اگر قصد داشتید کار را با اعداد دیگری ادامه دهید، کافیست کلید "دوباره " را فشار دهید
 

دانلود


منبع : http://beautymath.epage.ir

 

 


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 14 فروردين 1391برچسب:, توسط امیر

این برنامه درباره جمع و تفریق کسرها پرسش مطرح می کند و پس از پاسخ دادن توسط شما آنرا تصحیح می نماید.

لطفا بعد از دانلود فایل را از حالت فشرده خارج کرده و از آن استفاده کنید.

 دانلود


منبع: http://beautymath.epage.ir


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 14 فروردين 1391برچسب:, توسط امیر

برای دانلود بازی ها روی اسم بازی ها کلیک کنید و پس از دانلود آنها را از حالت زیپ (فشرده) خارج کرده و بازی نمایید :

 

۱- کسر و تقسیم : با انجام این بازی آموزشی شما مفهوم تقسیم اعداد در ریاضیات و همچنین مفهوم ضرب عدد در کسر را به خوبی درک خواهید نمود. شما تنها کافیست حاصل تقسیم عبارت ریاضی را داخل کادر نوشته و سپس بر روی دکمه تایید کلیک نمایید.

 

۲ - الگویابی اعداد : با انجام این بازی آموزشی شما با مرتب سازی اعداد از بزرگ به کوچک و برعکس آشنا خواهید شد. روش بازی به اینصورت است که شما باید در خانه های خالی اعداد را از کوچک به بزرگ و برعکس مرتب نمایید. برای انجام این کار می توانید برای بررسی و یافتن سریعتر پاسخ ها می توانید از جدول ارائه شده در بازی استفاده نمایید و با کلیک بر روی ستون ها و خانه های دلخواه مسیر مناسب را پر رنگ نمایید.

 

۳ - مضرب ها : با انجام این بازی آموزشی شما کاملاً با مفهوم جدول ضرب و همچنین ضریب اعداد مختلف، آشنا خواهید شد. روش کار به این صورت است که ابتدا بر روی هر یک از اعداد کلیک نموده و سپس کادر های خالی را با اعداد مناسب پر کنید و بر روی دکمه تایید کلیک نمایید.

 

۴-در جستجوی صدف دریایی : با انجام این بازی آموزشی شما کاملاً با مبحث جمع در درس ریاضیات آشنا خواهید شد، روش بازی به این صورت است که ابتدا پاسخ صحیح عبارت ریاضی را در کادر خالی وارد نمایید و سپس بر روی کلید تایید، کلیک نمایید.

 

۵- Algebra - One On One : این نرم افزار یک بازی جالب ریاضی است که جبر و تابع‌ها را با روش جذاب و سرگرم کننده‌ای آموزش می‌دهد. چند روش متفاوت بازی وجود دارد. در اولین روش تابعی مثل y=2x داده می‌شود که مقدار آن باید محاسبه شود. دومین روش بازی، باید تابع مربوط به نمایش‌های داده شده راانتخاب کنید. در روش سوم هم رابطه را باید کشف کرد و هم تصویر مربوط به تابع را پیدا شود. پس از تجربه کافی در هر سطح می‌توان سطح بازی را تغییر و تجربیات بهتری به دست آمورد. ویژگی مهم این بازی لذت بخش بودنان است که بیش از حد خسته کننده و نه خیلی آسان است. برای انجام بازی می توانید از راهنمایی های خود بازی استفاده کنید که زمان نمایش راهنماها توسط خود کاربر تعریف می‏شود. هر کسی که بازی را تا آخرین سطح انجام دهد احتمالاً انیشتن جدیدی خواهدشد.

 

۶- دفاع در آسمان : در این بازی آموزشی شما با مبحث مساحت اشکال در ریاضیات آشنا خواهید شد. روش کار به این صورت خواهد بود که ابتدا باید مساحت شکل ها را وارد نموده و سپس دکمه اجرا یا SPACE را فشار دهید. برای مشاهده شکل بعدی دکمه جدید را فشار دهید. مراقب شلیک هایی که از طرف زمین می شوند باشید.

 

۷- کسر های طلایی : در این بازی آموزشی شما با مبحث ساده کردن کسرها در ریاضیات آشنا خواهید شد. روش کار به این صورت است که ابتدا باید در سطح یک، به هدف مساوی با کسر داخل کادر مشکی شلیک کنید. در سطح دو باید به هدف مساوی با عدد مخلوط داخل کادر مشکی شلیک کنید. فراموش نکنید که شما فقط فرصت ۲۰ شلیک را دارید.

 

۸-قایم باشک : در این بازی آموزشی شما با مبحث تساوی درصدها و کسرها در ریاضیات، آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که ابتدا باید روی برگ ها کلیک کنید تا کسرها و درصدهای مساوی را پیدا کنید. زمان کمتر از ۱۲۰ ثانیه عالی و زمان بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ ثانیه رکورد خوبی است و زمان بین ۱۸۰ تا ۳۰۰ ثانیه متوسط است.

 

۹ - شکار دزدان دریایی : در این بازی آموزشی شما با جمع، تفریق، ضرب و تقسیم اعداد اعشاری در ریاضیات آشنا خواهید شد. روش بازی به این شرح است که ابتدا در سطح یک باتوجه به پاسخ روی علامت (؟) کلیک کنید و عمل ضرب یا تقسیم را انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه های مربوطه ضریب و یا مقسوم علیه را معلوم نمایید و سپس دکمه اجرا را فشار دهید. در سطح دو پاسخ تقسیم را وارد کنید، سپس کلید اجرا را انتخاب کنید.

 

۱۰ - معبد چشم عقاب: در این بازی آموزشی شما با ضرب اعداد صحیح در مبحث ریاضیات آشنا خواهید شد. روش بازی به این شرح است که ابتدا برای دست یابی به گنج معبد چشم عقاب، باید اعداد صحیح را از روی علائم محور شناخته و سپس حاصل ضرب ها را وارد کرده و دکمه مربوطه را انتخاب کنید.

 

۱۱ - سرزمین مین : در این بازی آموزشی شما با جمع اعداد صحیح کسری به کمک محورها در ریاضیات آشنا خواهید شد. منجنیق را در ابتدای بردار و مین را به اندازه طول بردار از آن نقطه حرکت دهید. با استفاده از دکمه های چپ و راست جای مین و دکمه های بالا و پایین جای منجنیق را معلوم کنید. توجه داشته باشید که زمانی اجازه پرتاب دارید که حتماً جای منجنیق درست باشد. سپس برای پرتاب دکمه SPACE را فشار دهید. شما حداکثر برای ۱۰ پرتاب ۵ دقیقه فرصت دارید.

 

۱۲ - فوتبال اعداد اول و مرکب : در این بازی آموزشی شما با اعداد اول و همچنین اعداد مرکب در ریاضیات آشنا خواهید شد. روش بازی به این صورت است که ابتدا به کمک کلیدهای مکان نما و با قرار دادن مربع قرمز در زیر یا بالای توپ آن را متوقف کنید. سپس با مربع قرمز و باتوجه به عدد هر توپ، آن را به دروازه مربوط به عدد وارد کنید. مراقب سوزنی که به توپ شما نزدیک می شود، باشید. شما فقط ۲۰ توپ و ۵ دقیقه فرصت دارید.


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 16 اسفند 1390برچسب:بازیهای آموزشی راهنمایی, توسط امیر

توسط این نرم افزار می توان با داشتن معادله، خط مربوط به آن را رسم کرد و نیز دارای بازی جذابی میباشد که استفاده عملی از دستگاه مختصات را برای شما فراهم می آورد. همچنین فیلم استفاده از رسم خط راست در زندگی روزمره، در این نرم افزار گنجانده شده است.

 

البته به دلیل بالا بودن سایز این فیلم ها، در این مطلب تنها خود نرم افزار برای دانلود قرار داده شده و فایل فیلم ها در مطالب آینده درج خواهد شد. البته فیلم و صدا ندارد .

این نرم افزار برای دانش آموزان کلاس سوم راهنمایی و اول  دبیرستان  مناسب می باشد.

برای دریافت نرم افزار روی لینک زیر کلیک کنید
منبع : http://mollamath.mihanblog.com

 


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 27 بهمن 1390برچسب:, توسط امیر


نرم افزار جدید
نرم افزار رسم معادله درجه دو (رسم سهمی )این نرم افزار با دادن اعداد مربوط به معادله درجه دو ، سهمی مربوط به آن را رسم می کند .
حجم : 658 kb
.یافتن شیب و معادله خط-


در این نرم افزار با داشتن مختصات دو نقطه می توان شیب خط گذرنده از این دو نقطه را بدست آورد و نیز معادله خط آن را پیدا کرد.


حجم : 650  kb


جهت دریافت نرم افزار از لینک آبی رنگ  بالا استفاده کنید.در این نرم افزار ، یک دستگاه دو معادله و دو مجهول به شما ارائه می شود که می توان ابتدا دو خط مربوط به دستگاه را در دستگاه مختصات رسم نمود سپس با استفاده از  یک فرمول ، x , y را حساب کرده و همین    x , y که مختصات نقطه برخورد این دو خط می باشد را به محل برخورد این دو خط انتقال می دهد.


حجم : 774 kb


جهت دریافت نرم افزار از لینک سبز رنگ  بالا استفاده کنید.
 این نرم افزار که مخصوص موبایل می باشد توسط دانش آموز بزرگوار ذبیرستان تیز هوشان بنام آقای محمد زبیری طراحی گردیده که از لحاظ نرم افزاری جالب می باشد ولی از لحاظ محتوایی نیاز به بازنگری بیشتر دارد . انشا الله در روز های بعد نرم افزار های بیشتری از این دوست عزیز در وبلاگ خواهید دید.برای استفاده این نرم افزار پس از دانلود آن ،از winrar طریق  آنرا extract کرده و فایل با پسوند jar را در موبایل نصب نموده، سپس از آن استفاده کنید . حجم : 722 kbهمین جا از این دوست عزیز که آنرا طراحی نموده تشکر می نمایم .

 

یافتن ریشه های معادله  درجه دو از طریق دلتا

 

 

 معادله درجه دویی به شما ارائه می شود که با جاگذاری اعداد در مضرب های مربوطه و کلیک آیکن  یافتن دلتا ، مراحل  فرمول دلتا و محاسبه دلتا نشان داده می شود. سپس اگر دلتا مثبت باشد دو جواب ، اگر صفر باشد یک جواب و اگر منفی باشد جوابی ندارد به شما نشان داده می شود .بهتر است خود نرم افزار را امتحان کنید .سرعت محاسبه نیز به شما داده می شود که با افزایش آن  ، سرعت محاسبه ریشه و دلتا کمتر خواهد شد . این نرم افزار آموزش بسیار خوبی برای کلاس اول دبیرستان می باشد .حجم :662 kb

نرم افزار تجزیه  

در این نرم افزار با جایگذاری چند عدد در معادله درجه دو می توان انرا تجزیه کرد

حجم : 601 kb


منبع : http://mollamath.mihanblog.com

 

 


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 27 بهمن 1390برچسب:, توسط امیر


برگرفته از سایت شرکت انیاک


به نکات زیر توجه کنید

:


1) نرم افزارهای آموزشی زیر بین یک تا سه بخش اول آنها

رایگان

است. ولی در فایلهای زیر تمامی بخشهای موجود هستند.


2) برای ورود به بخشهای غیر رایگان باید کد وارد کنید.

برای خرید کد وارد این لینک شوید.

3) نرم افزارهای آموزشی زیر بصورت شبیه سازی شده، تصویری به همراه صدا و متن فارسی هستند.


4) این نرم افزارها قابل اجرا بر روی سی دی و هارد دیسک هستند.

5) بعد از خرید و یا داشتن کد خرید ، باید به این لینک  مراجه کرده و شماره 9 رقمی کد خرید و همچنین شماره 9 رقمی آبی رنگ (شماره روی مانیتور بعد اجرا )  را وارد کرده  تا کد فعال سازی 9 رقمی مجموعه به ایمیلتان ارسال گردد . ( داشتن ایمیل ضروری است )

در صورتی که موفق به دانلود نرم افزار آموزشی نشدید با پشتیبان سایت تماس بگیرید.


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 17 آذر 1390برچسب:, توسط امیر

سلام .. امروز می خواهم یک نرم افزار فوق العاده و کم حجم (1.73 mb)که در نوع خودش ، قابلیت خوبی داره و کار کردن با آن آسان است رو معرفی کنم ... و لینک دانلود آن رو برایتان می گذارم که  استفاده کنید ...

با این نرم افزار می توانید هر قسمتی از فایل pdf حتی نوشته های زمینه و تبلیغاتی را براحتی انتخاب و حذف نمود و به جای آن متن دلخواه خود را نوشت ... البته شایان ذکر است که این نرم افزار با B-font فارسی مشکل دارد و لی از فونت های نوع F-font فارسی با استفاده از نرم افزار (LeoMoon Persian TTT 4.51) که فکر می کنم در سایت سافت گذر بشه اونو پیدا کرد ، می توانیم فونت فارسی رو بنویسیم ...

که البته من ترجیح می دهم کار را راحت کرده و به سراغ نرم افزار paint  ویندوز رفته و متن خودم را نوشته و آنرا به عنوان تکه ای از عکس انتخاب کرده و در جای دلخواه  خودم کپی کنم ... (به همین راحتی ...)

از این نرم افزار که فکر می کنم خیلی ها لازم دارند .. (البته نه به عنوان سوء استفاده از مطالب دیگران ) لذت ببرید ...

نام نرم افزار : foxit pdf editor   با همکاری MRT

حجم نرم افزار : 1.736 mb

قیمت : رایگان

لینک دانلود :  دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ جمعه 16 ارديبهشت 1390برچسب:, توسط امیر

نرم افزار تست همراه که یک نرم افزار بسیار کاربردی و مفید تست زنی برای کنکوری ها میباشد. این برنامه به صورت جاوا هست که سایت موب پی سی برای شما عزیزان آماده کرده است . برای مشاهده محتویات و دانلود این نرم افزار به “ادامه مطلب” بروید.

امکانات نرم افزار  عبارتند از:

• امکان مشاهده سوالات آزمون و گزینه های پاسخ مربوط به آن به تفکیک نام رشته ، نام درس ، نوع آزمون (سراسری یا آزاد ) و سال برگزاری
• قابلیت انتخاب گزینه مورد نظر و تطبیق آن با پاسخ صحیح
• امکان برگزاری آزمون بر اساس نام درس و تعداد سوالات مورد نظر در آزمون و مشاهده پاسخنامه و کارنامه
• امکان فعالسازی محصول بصورت خودکار
• امکان اجرا بر روی گوشی های فاقد امکانات فارسی
• ظاهر کاربری گرافیکی تمام صفحه و شکیل
• عدم محدودیت تعداد دفعات نصب بر روی یک گوشی

نرم افزار تست همراه مخصوص کنکوری ها جاوا%

محتویات نرم افزار :
• مجمو عه سوالات عمومی آزمون سراسری رشته ریاضی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶
• مجمو عه سوالات عمومی آزمون سراسری رشته تجربی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶
• مجمو عه سوالات عمومی آزمون سراسری رشته علوم انسانی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶
• مجمو عه سوالات عمومی آزمون سراسری رشته هنر از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶
• مجمو عه سوالات عمومی آزمون سراسری رشته زبان انگلیسی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶
• مجمو عه سوالات عمومی آزمون دانشگاه آزاد رشته ریاضی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶
• مجمو عه سوالات عمومی آزمون دانشگاه آزاد رشته تجربی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶
• مجمو عه سوالات عمومی آزمون دانشگاه آزاد رشته علوم انسانی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶
• شامل نکات روانشناسی کنکور
• معرفی انواع روش های برنامه ریزی ها و چگونگی مطالعه
• نکات مفید تست زنی

 

نرم افزار تست همراه مخصوص کنکوری ها جاوا% دانلود | با حجم ۹۹۳ کیلوبایت

نرم افزار تست همراه مخصوص کنکوری ها جاوا% رمز فایل:www.mobp30.com


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 14 بهمن 1389برچسب:, توسط امیر

 

نرم افزار MobileMaths یک برنامه جالب و بسیار کاربردی برای دانش آموزان , دانشجویان و مهندسین با کاربردهایی از قبیل: حل معادلات چند جمله ای٬ حل توابع ریاضی و یا مثلثاتی٬ ماشین حساب پیشرفته مهندسی٬ رسم نمودار دو بعدی و سه بعدی٬ ماتریس٬ انتگرال٬ رگرسیون٬ جدول تناوبی عناصر٬ حل مسائل شیمی٬ مبدل واحدها و… میباشد که میتوانید به طور رایگان از این سایت دانلود کنید.

نرم افزار MobileMaths جاوا%

 

نرم افزار MobileMaths جاوا% دانلود | با حجم ۳۳۲ کیلوبایت

نرم افزار MobileMaths جاوا% رمز فایل:www.mobp30.com


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 14 بهمن 1389برچسب:, توسط امیر
 

از ویژگی های این ماشین حساب مهندسی نرم افزاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- قابلیت انجام محاسبات مختلف معمولی و مهندسی

- توانایی ذخیره سازی نتایج و عملیات های انجام شده در حافظه مجازی

- امکان چاپ نتایج توسط چاپگر

- توانایی تبدیل واحد

- توانایی ذخیره سازی تمامی فعالیت ها و ارائه گزارش در فرمت فایل های Excel

- قابلیت کپی کردن نتایج در حافظه Clipboard

- و ... .

                                         دانلود کنید نسخه  4.15 را با حجم 2.66 مگابایت


برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 12 بهمن 1389برچسب:, توسط امیر

نرم افزار Geogebra محصول تیم متخصص با پشتیبانی دانشگاه سالزبورگ اتریش و سرپرستی مارکوس هوهن وارتر در سال است. نرم افزار پوشش نسبتاً جامعی به مباحث حساب, جبر و هندسه فراهم کرده است. در برنامه محیط ترسیم اشکال هندسی, محیط ورود فرمان های ریاضی و ناحیه اطلاعات جبری در نظر گرفته شده است. خروجی جاوا اپلت این نرم افزار بدون نقص به همراه گزینه های فراوانی است که طراح آموزشی را قادر به تولید طرح درس های تعاملی با کیفیت بالا می کند. نرم افزار GeoGebra در مقایسه با دیگر نرم افزارها از لحاظ توانمندیهای ترسیمی, ظاهر, وسعت عمل, محتوای آموزشی برای معلمین و دانش آموزان, ارتباط با کاربران, خروجی جاوا,و بروز بودن مناسبترین نرم افزار محسوب می شود. آخرین نسخه نرم افزار که در خرداد 1388ارائه شده است, علاوه بر کل محتوا، راهنمای داخل نرم افزار نیز به زبان فارسی ترجمه شده است و این برنامه به صورت کامل و رایگان ارائه می شود.

حجم فايل :14.78 MB

 

دانلود

نرم افزار جاوا برای اجرای این نرم افزار

راهنمای استفاده فارسی
برچسب‌ها: <-TagName->
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 7 بهمن 1389برچسب:, توسط امیر
صفحه قبل 1 صفحه بعد
قالب وبلاگ